Sobotní Noční linka: Paranormální jevy

31. červenec 2021

Definice praví, že paranormálním jevem rozumíme skutečnosti, pro které neznáme racionální vysvětlení. Také by se dalo říct: něco mezi nebem a zemí.

A byť může být, zejména pro členy klubu skeptiků, téma dnešní Noční linky s Borkem Kapitančikem kontroverzní, nemělo by být na škodu poslechnout si příběhy posluchaček a posluchačů, ve kterých se možná objeví proutkařství, telepatie, telekineze, kulový blesk nebo třeba senzibilské schopnosti.

Jak říkával Sokratés – vím, že nic nevím; a byť se považujeme za rozumné bytosti, přece jen nám nad některými skutečnostmi může takzvaně stát rozum. A právě proto, že jako racionální tvorové ani zdaleka nemůžeme svými znalostmi obsáhnout vše, můžeme alespoň naslouchat. A udělat si vlastní obrázek.

Přesvědčit o nadpřirozenu dnešní Noční linka nikoho nechce, ale přinést vaše příběhy o jevech, pro která nemáme vysvětlení, to ano. Přinejmenším to díky vašim vzkazům a telefonátům může být zajímavá (nebo úsměvná) víkendová dvouhodinovka, zejména, vzpomenete-li si u ní na dobrodružství Indiany Jonese s křišťálovou lebkou...

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.