S Petrem Lüftnerem nejen o hudbě a životě s harmonikou

29. prosinec 2021

Vystudovaný lesník, známý ústecký písničkář a moderátor Českého rozhlasu Sever Petr Lüftner v sobě skrývá mnoho talentů, které jsou provázané a provádí ho celým životem.

Díky lásce k přírodě vystudoval fakultu lesnictví, díky které se dostal i na stáž do Finska. U lesa ale dlouho nevydržel – ještě během studia se totiž vydal na dráhu písničkáře.

Stalo se tak v roce 2013, kdy přijel ze stáže ve Finsku a dostal nabídku od Xindla X na hostování na jeho turné. Své písně si skládá sám, a to včetně hudby.

Kromě hudby se věnuje i práci v Českém rozhlase Sever. Je autorem pořadu Hudební hledání, ve kterém nabízí posluchačům méně známé písně známých interpretů a představuje jim i tvorbu těch méně známých.

Poslechněte si celý rozhovor s ním z přiloženého audiozáznamu a dozvíte se víc. Přejeme vám pohodový poslech.

autoři: Stanislava Brádlová , Kateřina Klabzubová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.