Russell Moore & 3rd Tyme Out

16. únor 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kytara
0:00
/
0:00

Russell Moore je skvělý americký kytarista a zpěvák, který začal svou kariéru v kapele Doyle Lawsona, odkud po pár letech odešel a založil si vlastní skupinu 3rd Tyme Out. 

Skupina přinesla do bluegrassu novou energii a unikátní zvuk a i dnes po téměř 30 letech existence je jednou z nejžádanějších kapel v oboru a byla již 7x vyhlášena IBMA kapelou roku, když samotný Russell Moore získal 6 ocenění jako zpěvák roku. Současná sestava je kombinací bluegrassových veteránů a skvělých mladých hráčů.

Wayne Benson je v kapele už mnoho let a více než 20 let je jedním z nejlepších mandolinistů na světě. Na banjo hraje Keith McKinnon a na housle Nathan Aldridge’s. Dustin Pyrtle je nejnovějším členem kapely, hraje na basu a zpívá. Je to zřejmě nejlepší složení v celé 28 leté historii kapely. Dva pražské koncerty Russell Moore & IIIrd Tyme Out byly v sobotu 8. února jedinými letošními koncerty v Evropě a jaké to bylo, se můžete dozvědět v našem pořadu.

autor: Sandy Nosek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.