Plnění úkolů napříč celou republikou, i takovou můžete zažít dovolenou

9. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Turistka s mapou

Nová cestovatelská hra po České republice, kterou vymyslela parta nadšenců, se jemenuje DreamRace. Obnáší 200 různě náročných úkolů po celé republice, které může začít plnit každý, kdo se do tohoto projektu přihlásí.

Autory této hry napadl tento projekt v začátcích karantény kvůli pandemii covid-19, která ochromila nejednoho podnikatele.

„V rámci cestovky jsme se rozhodli nabídnout cestování po Česku. Vymysleli jsme to i pro to, že někteří lidé znají například Chorvatsko lépe než Moravu,“ říká Jakub Vaňas, jeden z autorů hry.

Po celé republice je zhruba 200 úkolů. Soutěžící mohou pomocí mobilní aplikace plnit od prvního července různé úkoly z míst, které jsou zahrnuty do tohoto projektu.

„Úkoly jsou různě obodované podle obtížnosti od jednoho do pěti bodů, na konci soutěže uživatelé s nejvyšším počtem bodů vyhrají hodnotné ceny,“ upřesňuje Vaňas.

Úkoly se rozdělují podle obtížnosti: od pořízení fotografie z místa až po náročnější úkoly „Ve většině krajských měst je to procházka s přibližně osmi fázemi, za které po splnění dostane soutěžící pět bodů,“ vysvětlují autoři hry.

Pokud se rozhodnete zapojit se do této soutěže, stačí se jednoduše přihlásit. Důležité je si na začátku ujasnit, zda chcete soutěžit jako jednotlivec, nebo zda budete soutěžit jako skupina dvou až šesti lidí. Pak už se zaregistrujete na stránkách DreamRace, vyberete si kategorii, ve které chcete soutěžit, zaplatíte registrační poplatek 220 Kč (děti do 15 let mají tuto hru zdarma), a pak se můžete vrhnout na plnění úkolů.

Na vítěze čeká dovolená snů: pobyt v hotelu na Moravě, půjčení automobilu na víkend, knihy zaměřené na cestování nebo ceny z divadla Járy Cimrmana. První kolo hry končí 21. srpna.

autor: Kateřina Klabzubová
Spustit audio