Písně v rytmu železničních pražců
Doba covidová dostala muzikanty a kumštýře do podivné existenční situace. Zatímco někteří jsou doma, pilně cvičí a tvoří a doufají, že se pandemie brzy přežene, jiní pověsili (doufejme, že jen dočasně) muziku na hřebík a prostě změnili obor.
K nim patří i autor pořadu Víťa Troníček, kterému se nyní osudem stala železnice a pálení klestí podél tratí... Není divu, že se to projevuje i na výběru písní, které jsou tentokrát převážně v rytmu vlaků, nebo je opěvují, či alespoň zmiňují.
Související
-
Objevujeme zapomenuté folkové hudební perly
Čas od času je potřeba oprášit i horní poličky a zapomenuté kouty fonotéky a hudebního archívu.
-
Folkové písně, které rezonují s dnešní dobou
Máme pro vás další „covidové“ rozjímání s folkovými písněmi, které nějak rezonují s dnešní dobou.
-
Rozhlasový táborák pro víc než 20 lidí
Když už se kvůli Covidu nesmí koncertovat, dokonce ani zpívat, dokonce ani potkat se nebo udělat táborák s větším počtem než 20 lidí... je tady ještě muzika.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.