Pekárna z Dubí na se rozjela za zákazníky do okolí. Jezdí do obcí, které nemají vlastní obchod
Do vesnic na Teplicku se po mnohaleté pauze vrátila pojízdná prodejna. S čerstvým chlebem, dalamánky a koláči se za obyvateli malých obcí rozjela pekárna z Dubí u Teplic. Její majitelé se pro tenhle způsob podnikání rozhodli poté, co kvůli koronaviru přišly vládní zákazy prodeje na tržištích. Ty aktuálně platí do 21. března – netýkají se ale prodejen, které jezdí do obcí, kde jiný obchod s potravinami nemají.
„Dřív jezdívala, pak to nějak stopnuli. Tohle je ale paráda, člověk nikam nemusí. Nakupuji tady pečivo, dobrůtky ke kávě, ale mají tady i poměrně dost jiných věcí,“ pochvaluje si Luboš Lídl, který už na pojízdnou prodejnu v Bukovicích čekal.
S plnou taškou odchází také další zákaznice, Bohuna Neprašová: „Je to bezvadný. My jsme museli do Bžan, a tam, když se přijelo odpoledne, tak už tam nic neměli. Tady to pečivo je jak čerstvý, tak kvalitní – takže jsme moc rádi,“ shrnuje.
V Bukovicích je vidět, že lidé novou službu vítají. U tamní kapličky postává desítka lidí, a to tady dodávka s prodejním okénkem pobyde ještě půl hodinky, než vyrazí do sousedního Mošnova.
„Lidé hodně kupují housky, chleby. Pak si často vezmou koláčky nebo šátečky ke kávě. Zajímají se ale i o naše novinky,“ shrnuje usměvavá Veronika Chraščová, prodavačka a řidička v jedné osobě.
Lidé by si měli pomáhat
Na myšlenku začít s novou podnikatelskou aktivitou přivedla majitele pekárny v Dubí první vlna pandemie koronaviru, kdy vláda zrušila farmářské trhy.
„Napadlo nás využít naši starou pojízdnou prodejnu a vyrazit za těmi lidmi do těch obcí,“ vzpomíná na loňský březen Petr Müller.
Poprvé vyjeli do obcí Modlanska. „Víceméně děláme takový ten první krok, kdy si vytipujeme obce, kde není možné nakoupit jinak, než třebas v takové pojízdné prodejně. Oslovíme je a nabídneme jim nějaké rozvozové dny a časy, odsouhlasíme si to s nimi a vyrážíme,“ popisuje Müller.
Od března se nově vydávají také do okolí Trmic a Řehlovic. To už je sice ústecký okres, ale navazuje na trasy po Teplicku.
„Máme takový klasický koloniál. Například přijde paní, jestli bychom ji něco příští týden nepřivezli. Je to o tom, že ti lidé takhle pomáhají nám, tak my pomůžeme jim,“ vysvětluje filozofii pojízdné prodejny Petra Müllerová, spolumajitelka dubská pekárny.
Související
-
Část možného přestupku při lednové oslavě v teplickém hotelu předá finanční úřad magistrátu
Finanční úřad předá teplickému magistrátu část možného přestupku z lednové oslavy místního podnikatele Petra Bendy v hotelu Prince de Ligne.
-
Moldava na Teplicku změnila plány s nádražní budovou – místo prodeje chystá její opravu
Moldava na Teplicku zrušila prodej historické budovy vlakového nádraží. Rozhodli o tom zastupitelé krušnohorské obce u německých hranic.
-
Pamětní deska na teplické radnici připomene dlouholetého primátora Jaroslava Kuberu
Dlouholetého primátora Teplic Jaroslava Kuberu připomenou nová výtvarná díla. Vedení města je 16. února v 11:00 odhalí v teplické radnici.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Pražský doktor lže o nežádoucích účincích mRNA vakcín proti covidu. Žádné přitom nenahlásil
-
Bezplatná linka psychické pomoci omezuje provoz. Prosinec je přitom nejvytíženější měsíc
-
Kriminolog: Rusové zatýkají podle seznamů svobodomyslné Ukrajince. I proto je příměří nemyslitelné
-
Motoristé na svém kongresu udělali z Turka čestného prezidenta. Havlíček naznačil spolupráci s ANO