Pečené batáty

Říká se jim také sladké brambory, ale botanicky příbuzné plodiny to nejsou. Nasládlou chuť má na svědomí obsah cukru, kterého v sobě mají kolem 6 %.

Suroviny:

batáty

bylinky podle chuti

sůl

olivový olej

Postup:

  1. Batáty oloupeme, nakrájíme na plátky asi centimetr silné a rozložíme je na pečicí papír na plech.
  2. Pokapeme olejem, osolíme, přidáme nasekané bylinky – mohou být i sušené, například směs provensálského koření a dáme do trouby.
  3. Pečeme asi 30 minut, zkusíme, jestli už jsou plátky měkké. Můžeme konzumovat rovnou nebo je použijeme jako přílohu k jemnému masu.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.