Páteční Noční linka: Chybami se člověk učí

16. duben 2021

Přísloví praví, že chybami se učíme. Ovšem třeba herečka Adina Mandlová k tomu dodávala, že když se poučíme, je obvykle pozdě.

Dělat chyby je naší lidskou přirozeností. Dělat chyby je normální a někdy i nezbytné. Dělat chyby je způsob, kterým sbíráme zkušenosti, učíme se a posouváme se dál na cestě osobního rozvoje. Naproti tomu – že někdy bývá obtížné poučit se z vlastních chyb, potvrzuje i jistý průzkum, podle nějž se náš výkon nezlepší, pokud se o tom, že jsme selhali, dozvíme formou negativní zpětné vazby. Zdá se to logické, protože tím, že utrpí naše sebevědomí, se náš výkon nezlepší, ale naopak zhorší.

Je tomu ve vašem případě právě takto? Nebo jste se z vlastní chyby poučili na celý život? Na vaše příběhy o tom, jak jste se ze selhání svých i těch ostatních (ne)poučili, se v dnešní Noční lince bude ptát Borek Kapitančik.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...