O dění v Zooparku Chomutov s František Kremerem

5. září 2022

Přes 150 druhů a přes 1000 jedinců mohou vidět návštěvníci Zooparku Chomutov. Rozlohou jde o největší českou zoologickou zahradou, a tak někteří jistě uvítají i projížďku Safari-expresem, který je zaveze až třeba k zubrům.

Každoročně se tu také rodí řada mláďat, dalšími novinkami jsou úpravy stávajících prostor nebo budování zcela nových expozic – významného vylepšení se dočkají terária a připravuje se nová expozice – meduzárium.

Součástí zooparku je skanzen Stará ves, kde je vidět, jak kdysi vypadal život v Podkrušnohoří. Děti si tu mohou i pohladit králíky v prostorném výběhu.

Nezapomeňte se zastavit u tuleňů – tuleň kuželozubý jménem Kašek je nejmilejším zvířetem dnešního hosta pořadu – Františka Kremera.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...