Neklidný sever. Vítězství Dernerové může skončit před soudem, záleží na hnutí Severočeši.cz

Alena Dernerová obhájila mandát na Mostecku. Prostřednictvím webu ČRo ji okamtitě gratuloval Jiří Šlégr z ČSSD Volby

Část hnutí Severočeši.cz zřejmě podá stížnost proti výsledkům senátních voleb. Na Mostecku za hnutí vyhrála dosavadní senátorka Alena Dernerová, stoupenkyně bývalého vedení hnutí. Přesvědčivě porazila Jiřího Šlégra kandidujícího za ČSSD.

Současné vedení Severočechů se neúspěšně pokusilo stáhnout její kandidaturu tak jako v případě kandidátů do krajských voleb. O stížnosti by mělo být jasno zítra.

„Je neděle a to je příliš brzy. Musíme se poradit, jaký postup zvolíme,“ říká místopředsedkyně hnutí a zmocněnkyně Hana Jeníčková.

Čtěte také

Zvolená senátorka Dernerová si ale za svým vítězstvím stojí: „Myslím, že můj výsledek hovoří za vše, a pokud budou chtít, tak ať si zpochybňují. Já si myslím, že pak už rozhodnou jenom soudy.“

Zástupci hnutí nekandidovali už ve volbách do krajských zastupitelstev. Hana Jeníčková stáhla z krajských voleb celou kandidátku Severočechů.cz. Krajský úřad se řídil zápisem v rejstříku ministerstva vnitra, kde byla uvedena jako první místopředsedkyně hnutí, a skutečně vydal informaci o stažení kandidátky.

Na mosteckém magistrátu zase Jeníčková požádala o stažení kandidatury Aleny Dernerové do Senátu. Zástupce druhého tábora v hnutí, místopředseda Jiří Zelenka, ale hned druhý den kroky Jeníčkové na obou úřadech zpochybnil.

Hnutí Severočeši má čas na podání stížnosti do 28. října.