Na severu Čech byly o víkendu ideální podmínky pro lyžování – vleky jezdily také v Horním Podluží na Děčínsku
Lyžařské areály v Česku hlásí ideální podmínky pro lyžování. Slunečné počasí vylákalo do hor stovky lyžařů. Díky mrazům v posledních dnech jsou v provozu už i menší a níže položené sjezdovky.
Mezi nimi i areál v Horním Podluží na Děčínsku, který leží na pomezí Českého Švýcarska a Lužických hor. V obecním skiareálu zahájili letošní sezonu až o tomto víkendu. Hlavním důvodem je prudké zdražení elektřiny. Podle nezávislého starosty Petra Hořeního je cenový nárůst tři sta procent. Pokud areál nevydrží fungovat minimálně do jarních prázdnil na Děčínsku bude ve ztrátě.
Bojuje se o každý centimetr sněhu
Provozovatelé střediska šetřili doslova každý centimetr technického sněhu. Na svahu je v dolním Podluží asi 30 centimetrů. Denně ubydou asi dva centimetry. V Horním Podluží zasněžují vedle hlavního svahu, který měří 550 metrů, i další sjezdovky v areálu. Rodinná sjezdovka a svah pro snowboardisty jsou asi o 100 metrů kratší, ten by chtěli otevřít příští týden.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Švédsko je relativně uzavřené vůči migrantům. Útok v Örebro může vést k mírnění diskusí, míní politolog
-
Zelenskyj by při mírovém jednání Rusku nabídl výměnu území. Vzdal by se části Kurské oblasti
-
Studující matky nedostanou příspěvek na hlídání dětí. Sněmovna po jednání vyhověla Senátu
-
Izrael obnoví boje, pokud Hamás do soboty nepropustí další rukojmí, řekl Netanjahu