Mladí filharmonici z Čech i Německa přijeli do Litoměřic zahrát Beethovena i Queeny

Ze zkoušky na společný koncert mladých hudebníků z Čech a Německa
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ze zkoušky na společný koncert mladých hudebníků z Čech a Německa

Drážďany, Míšeň, Freiberg a Fulda. Ze všech těchto německých měst přijeli do Litoměřic nadaní žáci uměleckých škol - aby společně s mladými hudebníky ze severu Čech i profesionály utvořili velký symfonický orchestr a zahráli příznivcům vážné hudby. A nejen skladby od Beethovena nebo Verdiho, ale třeba i od kapely Queen.

„No, je to hlavně o vzájemné souhře, naslouchání. A také záleží na přístupu pana dirigenta. A na konci z toho vznikne něco úžasného…“ řekla Marie Puldová, která hraje na violoncello.

Ze zkoušky na společný koncert mladých hudebníků z Čech a Německa

„Tenhle model dneska frčí. Dávat se dohromady napříč orchestry, městy,“ říká Jiří Knotte z teplické konzervatoře a hlavně dirigent . „A my nechceme být pozadu.“ Dodává, že zkoušky jsou velmi specifické, orchestr má kolem sto dvaceti členů a aby se všichni sehráli, vyžaduje to i určité fígly.

Litoměřická letní filharmonie se koná už potřetí. Jak se to podaří, uslyší posluchači, kteří přijdou na nedělní (18. 6.) koncert od 14 hodin do letního kina v Litoměřicích.