Minietiketa: Podání rukou na návštěvě

14. květen 2013

Kdo jako první na návštěvě podává ruku? Je to určitě velmi důležité, protože návštěva tím vlastně začíná a můžeme hned udělat velkou chybu…

Když přijdou lidé na návštěvu, dělají krátce po vstupu do bytu dvě velké chyby – jedna souvisí s podáním ruky a druhá s kyticí, kterou často předávají nerozbalenou, tedy v papíru.

Na návštěvě podává ruku jako první žena – hostitelka. Ale komu? A platí na návštěvě stejná pravidla při podávání ruky, jako kdekoliv ve společnosti? Poslechněte si rady odborníka na etiketu v přiloženém audiozáznamu!

autoři: mkt , Alena Perková
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.