Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata v Děčíně funguje už 20 let. Nejen pro psy

23. březen 2024

Eveline Jahelková vede Městský útulek pro zvířata v Děčíně. Mají tu heslo „Dej mi domov a já ti dám své srdce a duši“ – je  vždy velkou radostí, když se povede najít pro opuštěného chlupáče nový dobrý domov.

V útulku se vyskytují zvířata opuštěná, týraná, odebraná na návrh veterinární správy a taky třeba ta, jimž zemřel původní majitel. Vybaveni jsou tu i na příjem velkých hospodářských zvířat.

Eveline Jahelková

Útulek také pořádá besedy – zejména pro děti. Učí je správnému vztahu k živým tvorům, funguje tam i výcviková plocha a poradna, a pokud nemůžete mít zvířecího kamaráda doma, můžete pomoci třeba s  venčením nebo virtuálně adoptovat konkrétního psíka nebo kočku.

Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu a dozvíte se víc. Přejeme vám pohodový poslech.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.