„Máslo je v cukroví nenahraditelné,“ říká Roman Sejval z mostecké hotelové školy Bukaschool

18. prosinec 2018

Přestože v receptech, které si přinesl do studia, byla jako možnost napsaná i Hera, sám učitel technologie přípravy pokrmů z mostecké hotelové školy Bukaschool Roman Sejval dává jednoznačně přednost máslu.

„Je vždycky stejné. Má a musí mít 82 procent tuku. Na to se můžete spolehnout, a díky tomu se těsto pokaždé chová stejně. A navíc ta chuť!“

Mezi nejtradičnější druhy českého vánočního cukroví podle něj patří určitě linecké, vanilkové rohlíčky a pracny. A právě na ně nám tu nechal recept. Tak se zkuste inspirovat u mistra. Respektive u jeho maminky, protože i učitel vaření nedá dopustit na domácí recepty od maminky.

Linecké – 450 g polohrubé mouky, 250g másla, 150g moučkového cukru, 1 prášek do pečiva (nemusí být), vejce, sůl a vanilkový cukr.

Vanilkové rohlíčky – 400g hladké mouky, 150 g, mletých ořechů, 120 g moučkového cukru, 250 g másla, 1 žloutek, vanilka, nechat odležet jen krátce, po upečení ještě horké obalovat ve směsi moučkového a vanilkového cukru.

Pracny – 300g hladké mouky, 200 g másla, 150 g moučkového cukru, 120 g mletých ořechů, skořice, zázvor, anýz, kakao případně vanilka.

Jako bonus ještě přidáváme recept na zdravé vánoční rohlíčky od posluchačky z Prahy. Tak, a můžete si vybírat. Přejeme krásné Vánoce a pohodový zbytek roku 2018!

Spustit audio