Louny i Žatec snižují rozpočty městským organizacím
10. listopad 2020 09:18
Louny a Žatec připravují rozpočty pro příští rok, které v prosinci projednají zastupitelé. Obě města počítají s propadem v oblasti daňových příjmů. V Lounech pro příští rok předpokládají příjem o 50 milionů korun méně, letos ztrátu v této položce vyčíslili zatím na 30 milionů.
Louny proto hledají úspory. Jak říká vedoucí ekonomického odboru Romana Krameriusová, příspěvkové organizace města sníží své rozpočty o 15 % – podobně jako odbory městského úřadu nebo infocentrum. Jediné navýšení je pro městskou policii.
Také Žatec podle místostarosty za ANO Radima Laibla omezí provozní výdaje, investice ale chce ponechat.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka
-
První osadníci z Evropy mají v USA víc než milion potomků, výzkum přinesl nečekané výsledky
-
Odkaz blahořečených kněží? Některé věci mají takový smysl, že pro ně stojí vytrvat až do smrti, říká teolog
-
Vědkyně: Odmítače nepřesvědčíte. Změna klimatu je vážná, ale strach nám nepomůže