Louis Armstrong v Praze

18. březen 2013

Legendární Satchmo - Louis Armstrong využil poněkud uvolněnější atmosféry 60. let, kdy prolomil „Železnou oponu" a na svém turné do Východní Evropy navštívil i Prahu.

Strávil tady deset dní, prohlédl si město, navštěvoval divadla, okusil slivovici, pivo i vepřo-knedlo-zelo. Vrcholem jeho pobytu v Praze v půli března roku 1965 byl jeho koncert v Lucerně, kde vystoupil se svou skupinou All Stars.

V hledišti nechyběly tehdejší hvězdy Karel Vlach, Vlasta Průchová, Karel Gott a další.

Pro rozhlas natočil malý rozhovor s žijící jazzovou legendou hlasatel a velký ctitel jazzu - Jaroslav Čmehil. Nahrávka je z 18. března 1965.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.