Linecký mřížkový koláč

Suroviny: 350 g polohrubé mouky, 100 g cukru moučky, 1 hera, 1 vejce, 1 kypřicí prášek, 5 lžic mléka, špetka soli, citronová kůra, 1 vanilkový cukr, rybízová marmeláda.

Postup: Z uvedených surovin – krom marmelády zpracujeme hladké těsto. Kousek těsta dáme stranou na mřížky, většinu rozválíme na placku a přeneseme na plech na pečicí papír. Potřeme pikantní marmeládou, klasika je rybízová, ale můžeme náplně i měnit – například za tvarohovou nebo za hrubě strouhaná jablka. Z odloženého těsta vyválíme tenké válečky a klademe je na náplň jako mřížku. Pečeme ve vyhřáté troubě (180 stupňů) asi půl hodinky.

Dobrou chuť vám přeje Miluše Neralová a Český rozhlas Sever!

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko