Kvůli omezením vlády ubylo lidem míst, kde mohou sportovat nebo kam jít na výlet

2. březen 2021 14:08
Informace ze severu Čech
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Novosedlice, lesopark Sokolka

Při sportování nebo vycházkách nemůžou lidé opustit obec, ve které bydlí. Vládní nařízení platí do 21. března. Například obyvatelé Dubí na Teplicku mají díky velké rozloze města s jeho částmi možnost vyjet i na hory v okolí Cínovce. Naopak sousední Novosedlice obklopují i Teplice a Proboštov. Příliš možností, kde venku trávit čas, tamní obyvatelé nemají.

„Kdybych chtěl jít do přírody, tak to mám de facto za rohem. Máme tady lesopark Sokolka – je moc pěkný, pro maminky s dětmi ideální, ale poměrně malý. Když půjdu kousek dál, dostanu se na louky, kde už si nejsem jistý, kde je konec Novosedlic a kde začínají Běhánky, Dubí, nebo jiné obce. Jinak, když je pěkně, tak se chodí k rybníku – tam je pak frekvence těch lidí poměrně hustá,“ shrnuje Martin Stehlík, který bydlí v Novosedlicích.

„To riziko, že na těchto místech začne být víc lidí, tu samozřejmě je. Byla ale instruována městská policie, aby dohlížela na neshlukování lidí. Takže je upozorňují a kontrolují to,“ vysvětluje nezávislý starosta Novosedlic Radoslav Bartůněk.

Na hlídky policistů nebo strážníků mohou lidé narazit u jezera Milada na Ústecku – většími částmi totiž spadá pod Chabařovice a Ústí nad Labem, nejmenší částí pak pod Trmice. I tam je možné narazit na hlídky policistů nebo strážníků. Tomáš Kraus je zvyklý běhat kolem jezera – bydliště má v Trmicích, ale bydlí v Radejčíně.

„Budu běhat v Dubičkách po kopci. To omezení je nepříjemné pro všechny, ale z toho běžeckého hlediska ho vítám – donutí mě to běhat po kopcích,“ uzavírá s úsměvem Tomáš Kraus.

Mezi zajímavosti patří i to, že cesta na vrchol Bořně vede z Bíliny přes katastr Hrobčic anebo to, že zahrádkářská kolonie Na Lišce u teplické Doubravky spadá pod sousední Bystřany.

Spustit audio

Související