Kuře tandoori

Tandoori původně označuje speciální indickou pec, ale dnes se termín používá i jako název kořenící směsi.

Suroviny:
500 g kuřecích prsíček nebo stehen
250 g tučnějšího bílého jogurtu
citronová šťáva
2-3 lžíce koření tandoori – v pastě nebo sypké
sůl
kysaná smetana
chlebové placky nebo rýže

Postup:

1. Koření tandoori vmícháme do jogurtu, do této marinády naložíme kousky masa z prsíček nebo vykostěná stehna a necháme alespoň přes noc v chladu proležet.

2. Maso dáme na plech s pečicím papírem a ve středně vyhřáté troubě s grilem pečeme asi 20 minut, několikrát maso obrátíme. Ke konci přidáme teplotu, aby se maso lépe opeklo.

3. Podáváme s kysanou smetanou a chlebovými plackami nebo s rýží.

4. Směs koření tandoori – liší se podle oblasti, obvykle je to směs zázvoru, koriandru, kmínu, chilli, přidává se i kardamom, skořice, hřebíček i muškátový oříšek. Někde směs dochucují česnekem, cibulí nebo citronovou trávou. Nejjednodušší je koupit směs hotovou, podobně jako na karí.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.