O pořadu Křížem krajem

Křížem krajem se věnuje putování po severních Čechách, při kterém jsou nám velkou oporou členové Klubu českých turistů.

Vedou nás na rozhledny, ke studánkám, řekám, na naučné stezky, na hrady, zámky i do muzeí a skanzenů.

Vymyslí i několikadenní pobyty, a to dokonce i do zahraničí. Dokáží se sejít a uklidit přírodu po zimě a také udržovat barevné turistické značení, nejdokonalejší na světě. Tím se rádi a právem chlubí. 

Najdou si čas i na opečení buřtů anebo na večer s muzikou. Své řady neuzavírají a přivítají mezi sebou každého, kdo má rád výlety a nerad na ně chodí sám. Už celá desetiletí organizují dálkové pochody pro veřejnost, připraví nejen trasy od pěti do sta kilometrů, ale také zázemí i odměny ve formě diplomů, plaketek, odznaků. 

Máme radost, že se členové Klubu českých turistů z obcí a měst Ústeckého a Libereckého kraje zapojili ochotně do našeho vysílání. 

Uvítáme samozřejmě tipy na výlet od všech našich posluchačů, kteří se rádi toulají po českém severu. Krásných míst tu máme nekonečně mnoho a jít po nové cestě je příjemné i dobrodružné. Děkujeme předem, že nám ukážete tu svou cestu. 

Pořad moderuje Eva Bucharová. Kontaktní adresa pro vaše tipy i připomínky je eva.bucharova@rozhlas.cz

Další pořady

 • Velká radioporadna

  Chcete ušetřit za energie? Rádi byste požádali o dotaci na výměnu oken nebo zateplení domu a nevíte, jak na to? Společně to zvládneme!

 • Na cestě

  Je dávnou specialitou naší malé země, že o víkendech vyrážejí z měst trampové s nabalenými usárnami, teletinami, krosnami či prostě baťohy a směřují do přírody.

 • Víkendové odpoledne

  Pohodové odpoledne vám denně nabízí aktuální informace o tom, co se děje v Ústeckém kraji.

 • Proměny měst

  Rozhlasový seriál z produkce regionálních stanic Českého rozhlasu dokumentuje proměny krajských měst za posledních 100 let.