O pořadu Křížem krajem

Křížem krajem se věnuje putování po severních Čechách, při kterém jsou nám velkou oporou členové Klubu českých turistů.

Vedou nás na rozhledny, ke studánkám, řekám, na naučné stezky, na hrady, zámky i do muzeí a skanzenů.

Vymyslí i několikadenní pobyty, a to dokonce i do zahraničí. Dokáží se sejít a uklidit přírodu po zimě a také udržovat barevné turistické značení, nejdokonalejší na světě. Tím se rádi a právem chlubí. 

Najdou si čas i na opečení buřtů anebo na večer s muzikou. Své řady neuzavírají a přivítají mezi sebou každého, kdo má rád výlety a nerad na ně chodí sám. Už celá desetiletí organizují dálkové pochody pro veřejnost, připraví nejen trasy od pěti do sta kilometrů, ale také zázemí i odměny ve formě diplomů, plaketek, odznaků. 

Máme radost, že se členové Klubu českých turistů z obcí a měst Ústeckého a Libereckého kraje zapojili ochotně do našeho vysílání. 

Uvítáme samozřejmě tipy na výlet od všech našich posluchačů, kteří se rádi toulají po českém severu. Krásných míst tu máme nekonečně mnoho a jít po nové cestě je příjemné i dobrodružné. Děkujeme předem, že nám ukážete tu svou cestu. 

Pořad moderuje Eva Bucharová. Kontaktní adresa pro vaše tipy i připomínky je eva.bucharova@rozhlas.cz

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
pondělí-pátek 6:40, repríza v 10:50 Délka pořadu: 3 minutySever

Poslední záznamy

Další pořady

 • Vesele a zdravě

  Pořad o zdraví a zdravém životním stylu, kde se veselou formou dozvíte více o svém zdraví a jak funguje lidské tělo.

 • Proměny měst

  Rozhlasový seriál z produkce regionálních stanic Českého rozhlasu dokumentuje proměny krajských měst za posledních 100 let. 

 • Country dostavník

  Hodinové setkání s evergreeny i novinkami naší scény country, folku a trampské písně, doplněné originálními verzemi písniček.

 • Návraty do minulosti

  Vojta Kotek připomíná významné osobnosti, události, objevy, vynálezy, technické novinky a stavby, které se pojí s naší historií.