Kittelova pěšinka v Krásné ‒ zážitek pro bosé nohy!

8. červen 2016
Kittelova pěšinka pro bosé nohy

Chození naboso se i u nás stává módní záležitostí. Je ale skutečně zdravé, přirozené a příjemné? Vyzkoušet si to může každý na Krásné na Jablonecku, kde vznikla Kittelova pěšinka pro bosé nohy.

Jde o 50metrový chodníček, kde jsou různé druhy povrchů, po kterých se chodí bosýma nohama a vnímá se spojení člověka s přírodou na různých površích.

„Těch povrchů tu na ležaté osmičce, tedy na tvaru nekonečna, je asi pětatřicet. Snažili jsme se najít povrchy, které mají spojení s tímto krajem,“ říká Honza Vokurka z Kittelova muzea a zároveň jednatel společnosti Kitl s.r.o.

Bosé nohy si tak mohou vyzkoušet, jak se chodí po přírodních materiálech, jako například po kůře z místních stromů, šiškách, železnobrodské břidlici, žule z černostudničního hřebene, kamenech z Jizery, skořápkách a také po místní sklářské drti.

„Smyslem pěšinky je, aby si člověk uvědomil, že to je vlastně zdravé, aby když děti běhají bosy, jim zbytečně nedával boty nebo si je sám nebral, když jde přes pláž,“ dodává Honza Vokurka.

Pěšinka je volně přístupná u Kittelova muzea, které je otevřeno v červnu a v září o víkendech a o prázdninách denně od 10 do 18 hodin.