Keltská nota od tuzemských táboráků
„Kelťárny, kelťárny a zase jen kelťárny...“ aneb svérázná odnož akustických lidových hudebních žánrů, která se pro silně uhrančivou melodiku, dávné příběhy a „tělemcloumající“ rytmy stala součástí repertoáru všech tuzemských táborákových souborů.
Připomeneme si některé slavné songy v podání Asonance, Spirituál kvintetu, bratří Nedvědů, Katky Garcia, Žalmana nebo samozřejmě Isary... tentokrát jen písně s gaelskými a anglosaskými kořeny.
Související
-
Folkové hudební hádanky. Jste opravdoví znalci?
Hádanková Folková pohlazení mají za cíl prověřit a rozšířit vaše znalosti interpretů v oboru domácí folkové country a trampské hudby.
-
Folkové písně, které v rádiích jen tak neuslyšíte
Opět po čase pro vás máme trošku dobrodružnou výprava do tajemných zákoutí fonotéky.
-
Folková inspirace čtyřnohými přáteli
Posbírali jsme písně lidových tvůrců, které v sobě nesou inspirace chlupatým čtyřnohým stvořením, vyznačujícím se svéhlavostí a věrností.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.