Javorový sirup obohatí vaši snídani o vitamíny a minerály. Přidejte ho do kaše i pečených receptů
Javorový sirup už dávno není jen pochutinou, kterou si hojně dopřávají herci amerických filmů, kde nesmí chybět v záběru z žádné pořádné snídaně.
Pro jeho ořechovo-medovou chuť, množství zdraví prospěšných látek a nízký obsah sacharózy si ho oblíbili i našinci – a to i z řad zastánců zdravé výživy.
V javorovém sirupu jsou zastoupeny látky jako kyselina listová, vitamíny A, D a B, vápník, hořčík, zinek, draslík či železo. Při konzumaci v malé míře má i pozitivní vliv na hubnutí.
Javorový sirup je odolný vůči teplu, takže ho můžete bez obav používat do všemožných pečených receptů, do čaje či kávy. Skvělou chuť dodá i ovesné kaši, kterou můžete ještě vylepšit špetkou skořice pro stabilizování hladiny krevního cukru a vytvořit tak výtečnou snídani.
Související
-
Bylinkový sirup za studena, nebo za tepla? Zjistěte, kam se hodí která bylina
Bylinkové sirupy jsou lahodné i léčivé. Účinky závisí na použitých bylinách. Lahodný sirup si můžete připravit z meduňky, růže, čechřice, dobromysli nebo pampelišky.
-
Javorový sirup: S čím se dá konzumovat?
Funguje spojení s ořechy? Je to pouze sladidlo nebo se dá použít i do masa? Exkluzivně pro stanici Český rozhlas Dvojka připravil Roman Paulus.
-
Z květů šeříku vyrobíte lahodný sirup i čaj
Dnešní Apetýt nabídne hned dva recepty. Poradí, jak vyrobit šeříkový sirup, který bude základem pro letní šeříkovou limonádu a taky čaj.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?