Hrad Budyně nad Ohří

6. srpen 2013

Tentokrát vás pozveme na návštěvu hradu v Budyni nad Ohří na Litoměřicku. Tento původně gotický hrad je už dnes částečně přestavěný na renesanční zámek.

Hrad určitě potěší všechny milovníky historie a umění. Během prohlídky vás uchvátí třeba unikátní malby z konce 16. století. Děti jistě zaujme přírodovědné muzeum. Všem co mají rádi tajemno učaruje alchymistická dílna a také leganda, která se k ní pojí.

Traduje se, že se v dílně podařilo kdysi vyrobit zlato. Na počest této události jsou prý v hlubokém podzemí hradu uschované zlaté sochy.

Budyňský hrad je pro návštěvníky otevřen každý den kromě pondělí. Vstupné je opravdu spíše symbolické - plné 20 korun a snížené pouhých 10 korun. Tak krásný výlet do Budyně nad Ohří!


Zvětšit mapu
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová