Domácí násilí neznamená jen násilí na ženách. Může se týkat i mužů nebo seniorů

Domácí násilí, a to nejen na ženách, je tématem našeho povídání s nadporučíkem Milanem Mihulou z obvodního oddělení Policie České republiky v Chlumci.

„Domácí násilí nikdy nezmizí. Ani tak ale nezmizí naše snaha o to, aby ho bylo co nejméně. Podle statistik je toho násilí na mužích řádově méně než na ženách – zhruba 1500 ku 50. Nemůžeme ale s jistotou říct, že máme zcela věrná data – například muži se často stydí přiznat, že jsou obětí tohoto druhu násilí,“ shrnuje Milan Mihula.

Co všechno můžeme považovat za projev domácího násilí? Na koho se obrátit, pokud se cítím být jeho obětí? A kdy by se měl týraný člověk obrátit na policii? Poslechněte si celý rozhovor z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.