Do Liberce vede z Prahy rychlostní silnice
Po Plzni, Olomouci a Brnu je Liberec čtvrtým krajským městem, které má rychlostní spojení do Prahy. Nově otevřený úsek výrazně zrychlí dopravu do metropole a navíc přispěje k vyšší bezpečnosti provozu. Rozšíření necelé dvoukilometrové části komunikace na čtyři pruhy u Hodkovic nad Mohelkou přišlo na více než 600 milionů korun. Peníze šly z prostředků Státního fondu rozvoje dopravní infrastruktury a Evropské banky pro obnovu a rozvoj.
Nový čtyřproudý úsek je součástí mezinárodní silnice, která slouží tranzitní dopravě do Polska a Německa a hojně ji využívají i turisté na cestě do Krkonoš a Jizerských hor.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V Tyrolsku na dvě hodiny stojí klíčová trasa přes Alpy. Místní protestují proti novým koridorům
-
Za klamavou reklamu na lék proti covidu padla milionová pokuta, firma kontruje žalobou na ministerstvo
-
Zapojení společnosti a silná armáda. Totální obrana má silný odstrašující efekt, říká švédský generál
-
Slavná Fragnerova lékárna si připravuje vlastní léky. Obnovila recepturu Pražské domácí masti