Dáme řeč? Pojďte si s námi udělat pohodu o Vánocích

23. prosinec 2020

Na Štědrý den jsme pro vás připravili speciální tříhodinový pořad Dáme řeč. Budeme s vámi míchat bramborový salát, obalovat řízky, ochutnávat vánoční punč, připravovat sváteční stůl, krájet vánočku, zdobit stromeček… Ale hlavně si s  vámi budeme povídat!

Zavolejte, nebo nám napište – co zrovna děláte, jak probíhají vaše přípravy na Štědrý večer? Na co se těšíte, co ještě potřebujete udělat a připravit? Ano, opravdu si spolu můžeme jen tak popovídat.

Také se dozvíte, jak budou slavit naši slavní Severočeši a v neposlední řadě, díky našemu pořadu Dáme řeč, můžete pozdravit a popřát všem těm, které na Štědrý den neuvidíte.

Letos na Štědrý den dopoledne zkrátka vyhlašujeme boj proti stresu, shonu a nervozitě! Zavolejte a dáme řeč. Od 9 do 12 hodin na Českém rozhlasu Sever.

Prožít s námi můžete jak Štědrý den, tak Boží hod, Silvestr a Nový rok

Na Štědrý den vám v 9 hodin dopoledne nabídneme speciální vydání pořadu Tady to znám. Pavel Vítek v něm přivítá Lucii Bílou.

Vánoce ve Slunečné vám pak po 13. hodině nabídnou setkání s Lucií Benešovou a Ivou Hüttnerovou.

Také štědrodenní odpoledne bude ve znamení hvězd – po 14. hodině si přijdou do dalších vánočních Pochoutek s Naďou Konvalinkovou a Patrikem Rozehnalem popovídat Jiřina Bohdalová a Jiří Strach.

Čekání na Ježíška si můžete po 17. hodině zkrátit s hodinou plnou těch nejznámějších koled – v 18 hodin uslyšíte Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby a po 19. hodině záznam vánočního koncertu Symfonického orchestru Českého rozhlasu z Anežského kláštera.

Na Boží hod vás čeká Retro i setkání s herci ze seriálu Slunečná

Také na Boží hod vás čeká setkání s řadou hvězd. Po 10. hodině se můžete těšit na Milana Drobného a vánoční vydání oblíbeného pořadu Retro Milana Drobného.

Po 13. hodině začne poslední setkání s herci ze seriálu Slunečná, tentokrát to budou Tereza Brodská a David Prachař. Vánoční Pochoutky po 14. hodině budou v rodinném duchu, pozvání přijaly Iva Janžurová se Sabinou Remundovou.

Silvestr na Severu

Poslední den v roce nesmí chybět zábava – a bude tomu tak i letos. Mezi 9. a 12. hodinou si nalaďte silvestrovské vydání pořadu Dáme řeč se Zdeňkem Lukeslem, Lenkou Šobovou a se spoustou těch nejznámějších scének s Vladimírem Menšíkem.

Po 13. hodině pak přijde do pořadu Xaver a host Luděk Sobota a ve 14 hodin startují Silvestrovské Pochoutky s Janem Rosákem, Pavlem Zedníčkem a Petrem Vondráčkem.

Ani poslední den v roce nebude po 16. hodině chybět Humoriáda – jejím hostem bude Tomáš Töpfer.

Ty nejlepší silvestrovské kousky Vladimíra Menšíka si budete moci připomenout od 17 hodin.

Poslední tři hodiny roku 2020 pak budou patřit tomu nejlepšímu z Humoriády na cestách.

Nový rok na Severu

Povídání s příjemnými hosty nabídne i Nový rok. V novoročních Pochoutkách po 10. hodině budou hosty někdejší hlasatelské osobnosti televizní obrazovky – Marie Retková, Hana Švejnohová, Jiří Ptáčník a Jana Smutná.

A to zdaleka není všechno – nalaďte si nás a nudit se určitě nebudete!

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...