Cyklisté mohou od začátku listopadu projet celou Labskou cyklostezku bez omezení  

1. listopad 2020 13:29

Labská stezka, která měří od hranice s Německem po hranici se Středočeským krajem devadesát šest kilometrů, byla s posledním říjnovým dnem dokončena. 

„Za deset let kraj stála více než čtyři sta milionů korun, letos byly vybudovány poslední dva úseky,“ řekl náměstek hejtmana Ústeckého kraje za ČSSD Zdeněk Matouš. „Symbolicky jsme ji otevírali už dříve, ale 31. října došlo k formálnímu předání," uvedl náměstek.

Poslední, co stavbaři dokončili, byly na Litoměřicku trasy Třeboutice-Křešice-Nučnice a Račice-Hněvice.

„Labská stezka je jedním z nejlepších turistických produktů v Ústeckém kraji, o čemž svědčí i řada místních a zahraničních ocenění," uvedl už dříve Matouš. Podle něj může být lákadlem pro hosty z celé země, protože nabízí pohyb na čerstvém vzduchu v příjemném a rozmanitém prostředí se stále rostoucí nabídkou gastronomie a dalších služeb a zážitků.

Ústecký kraj stála stavba Labské stezky více než 400 milionů korun, na jednotlivé úseky získal i dotace z ROP Severozápad, IROP a Státního fondu dopravní infrastruktury. Ekonomický přínos cyklostezky pro region na základě loňského průzkumu odborníci spočítali zhruba na 60 milionů korun za sezonu, přičemž může dál růst. Podle Matouše se právě cykloturistika může stát motorem místního cestovního ruchu.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související