Zuzana Slouková: Chov exotických zvířat je krásná práce, i když někdy smutná

24. duben 2014

Spousta radosti z nových mláďat, ale třeba také slzy nad umírajícím lvem. I takový je úděl chovatelky exotické zvěře. Zuzana Slouková se téhle profesi věnuje už 30 let.

Plány na to, co bude v životě jednou dělat, začala Zuzana Slouková spřádat už od mateřské školy. Pořád jenom malovala zvířata, hlavně šelmy.

Po ukončení středoškolských studií se jí dětský sen vyplnil - nastoupila jako chovatelka do Zoologické zahrady v Děčíně, která si letos připomíná 65 let svého založení.

Pečovat o exotická zvířata bývá sice krásné, ale často i nebezpečné. Zvláště, když jde o šelmy. Navíc chovatelé se zvířaty nezažívají vždy jen krásné chvíle. Poslouchejte…

autor: Josef Suk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.