ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila do malebného města Telč

6. srpen 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do Telče, které leží na Vysočině a natáčely se tu pohádky. V samém centru najdete tři velké rybníky.

Město je oblíbenou lokací českých i zahraničních filmařů. Byly zde natáčeny např. pohádky Jak se budí princezny nebo Z pekla štěstí. Jeho historické jádro je cennou městskou památkovou rezervací zapsanou na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V létě se tu pravidelně koná kulturní hudební festival, který patří k nejstarším hudebním festivalům v Česku. Přesně to byly indicie, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali. V sobotu jsme byli v Telči.

Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu starostu Telče Vladimíra Brtníka, kastelána zámku Telč Bohumila Norka, pořadatele festivalu Prázdniny v Telči Vojtu Koláře, Petra Macha z Infocentra, který poodkryl podzemí Telče a Aleše Wimmera z Muzea techniky. Poslechněte si v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...