Zažijte cestu kolem světa s cestovateli Martem Eslemem a Davidem Surým

6. červen 2018

Doslova cestu kolem světa můžete zažít v příjemném prostředí naší rozhlasové zahrady! Průvodci vám budou cestovatelé Mart Eslem a David Surý.

Ve svých filmových klipech z cest vás provedou třebas pod nejvyšší vodopád světa nebo za gorilami do Rwandy. Máte se nač těšit:

Čeká vás Rwanda a horské gorily, úžasní tvorové, které je možno v přírodě pozorovat v pouhých třech zemích na celé planetě. Kromě Rwandy ještě v Ugandě a Demokratické Republice Kongo.

Podíváte se s nimi také k nejvyššímu vodopádu světa, který se nachází v Jižní Americe v džungli národního parku Canaima ve Venezuele. Salto Angel by se dalo volně přeložit jako andělský skok. Dozvíte se, jak vodopád k tomuto názvu přišel a uvidíte, jak Andělský vodopád padá z Ďáblovy hory.

Další film vás pak zavede na břeh jezera Nicaragua ve střední Americe, kde stojí město Granada, místními obyvateli označovaná jako „Grand Sultana“ – podle své evropské jmenovkyně. Chybět nebude ani návštěva chudinské čtvrti La Savaneta a nahlédnutí do života rodiny servírky Marie.

Jestli se chcete prolétnout nad korunami stromů v mlžných horách v Kostarice, budete mít báječnou příležitost to alespoň zprostředkovaně zažít díky bláznivému klipu z Monteverde ve Střední Americe. Těšte se na Extremo Canopy a Tarzanovo zhoupnutí nebo Supermanův let!

Říká vám něco Komorská Unie? Jde o málo známé ostrovy, ležící severozápadně od pobřeží Madagaskaru. Mart Eslem s Davidem Surým vám představí ostrov Njazidža (Grand Comore) – vydáte se s nimi na bláznivý výlet s najatým šoférem bez auta. Když se někdo představí jako Šofér, Evropan nepředpokládá, že to není profese, ale jméno… No, uvidíte sami!

Přijďte si to k nám užít 21. června od 21:30. VSTUP ZDARMA.

Mart Eslem a David Surý zvou na cestu kolem světa
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...