Zastupitelé Teplic nekoupili bývalou plovárnu v Zámecké zahradě. Nedohodli se s majiteli na ceně

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Teplická plovárna v roce 1930

Bývalá plovárna v Zámecké zahradě v Teplicích je dál na prodej. Zastupitelé města ji odmítli koupit, protože majitelé chtěli moc peněz. Koalice i opozice se přitom shodují, že by bylo dobré tyto pozemky získat zpět.

Z původně požadované částky majitelé slevili zhruba 4 miliony – celkově za své pozemky chtěli 26,937 milionu korun. Na to ale zastupitelé v pondělí nepřistoupili. Už dřív totiž odsouhlasili, že budou ochotni zaplatit nanejvýš 6,3 milionů korun.

Vedení města se prý nebrání dalšímu jednání, tak jednoduché už to ale asi nebude.

Větší část pozemků patří Miroslavu a Soně Gärtnerovým. Město jim nabídlo 5 milionů korun, to ale dopisem odmítli – píšou, že kdyby část pozemků nebyla v územním plánu omezená veřejně prospěšnou stavbou, tak by je prodali mnohem dráž. Jde o sjezd ze silnice I/8, který se ale nakonec stavět nebude.

Koupaliště bude stát jinde, město by ale rádo pozemky v Zámecké zahradě získalo

Podle primátora Hynka Hanzy z ODS chtějí majitelé vzhledem ke zchátralému stavu bývalé plovárny příliš vysokou částku. Později při jednání zastupitelstva řekl, že si manželé Gärtnerovi ztížili pozici – chtějí totiž za omezení daná územním plánem odškodnění.

Opoziční hnutí Volba PRO! Teplice dříve prosazovalo, aby město bývalou plovárnu koupilo a postavilo tam chystané venkovní koupaliště. To už ale neplatí – zastupitelstvo, zejména koaličními hlasy, rozhodlo, že koupaliště bude na kopci u vodojemu na Nové Vsi a bude velké.

Jakub Mráček z uskupení Volba PRO! Teplice nicméně potvrdil, že získat pozemky zpět a zcelit tak celý park do majetku města, je i snahou opozice.

Případné další využití ještě není jasné, ale i toto území by zřejmě sloužilo k odpočinku obyvatel.

Spustit audio

Související