Záchranná stanice živočichů Plzeň se těší na nový, kompletně zrekonstruovaný areál
Slavnostním poklepáním na základní kámen byla minulý týden zahájená výstavba nového léčebného areálu pro volně žijící zvířata v Plzni-Doubravce.
Záchranná stanice živočichů Plzeň už 30 let sídlí v dřevostavbách na Doubravce a prostory bohužel pomalu přestávají vyhovovat současným potřebám. "Nový areál tak umožní stanici dostatečně rozšířit, modernizovat, zajistí větší prostory na léčbu, větší voliéry, odpovídající zázemí a tak dále," vypočítává Karel Makoň.
Záchranná stanice živočichů Plzeň – Dobrovolný ekologický spolek ochrany ptactva – přitom není jen zvířecím špitálem, i když za dobu jeho existence se už jeho pracovníci věnovali tisícům zraněných zvířat. Velký důraz je kladen také na druhovou ochranu a především na ekologickou výchovu, prevenci a osvětu tak, aby se ideálně dařilo zranění zvířat předcházet.
Jak konkrétně bude nový areál vypadat a kdy je plánované jeho otevření? Co pracovníky záchranné stanice teď v létě aktuálně nejvíce zaměstnává? A jak je možné záchrannou stanici živočichů podpořit? Poslechněte si celý rozhovor!
Související
-
Prostory Záchranné stanice živočichů Plzeň projdou rozsáhlou rekonstrukcí
Poštolky, sovy, rorýsi, hrdličky – o takové pacienty se starají v Záchranné stanici živočichů Plzeň. Po 30 letech už nevyhovují prostory. Proto se teď budou modernizovat.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.