Z frekventovaných křižovatek na silničním tahu Plzeň – Most v Žatci by se mohly stát kruhové objezdy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kruhový objezd

Řidiči v Žatci by se do několika let mohli dočkat dvou okružních křižovatek na hlavním silničním tahu Plzeň – Most na obchvatu města. Jejich stavbu nedávno kvůli zvýšení bezpečnosti požadovali místní v petici, pod kterou se podepsalo přes 2 000 lidí.

Město se v minulosti na přestavbě dvou frekventovaných křižovatek nemohlo dohodnut s Ředitelstvím silnic a dálnic. To teď nechá dopravu na obou místech znovu posoudit.

„Poslední nehoda nám dokázala, že bezpečnost našich spoluobčanů a dětí je prostě důležitější. To byl důvod pro tu petici,“ popisuje její autorka Pavla Nováková.

Její petici v Žatci podepsalo už přes 2 000 lidí. Rozjela se i nová jednání mezi městem a Ředitelstvím silnic a dálnic, která vypadají, že jsou na dobré cestě.

„Změnou je to, že jednání s ŘSD mluví o tom, že kruhák u ulici Osvoboditelů směrem na most by mohl vyrůst do roka, možná jen o něco déle,“ konstatuje nezávislý místostarosta Žatce Jaroslav Špička.

Ředitelství silnic a dálnic si teď nechá udělat nový bezpečnostní audit, který hustotu a bezpečnost dopravy na křižovatkách znovu posoudí. Pokud doporučí přestavbu, okružním křižovatkám už nebude nic bránit.

Spustit audio
autor: Libor Želinský

Související