Wimbledone, jdu si pro tebe! To je motivační slogan třináctileté tenistky Sáry Oliveriusové původem z Ústí

10. srpen 2022

Ve třinácti letech patří Sára Oliveriusová k talentům českého tenisu. Rodačka z Ústí nad Labem se už dva roky připravuje v Liberci. Od malička se pod dohledem tatínka Michala věnovala nejrůznějším sportovním aktivitám.

Tatínkem Sáry je Michal Oliverius, dnes už bývalý hokejista. Třináctiletá Sára je ráda, že jí rodiče vybrali právě tenis. Nevadí ji ani tvrdá dřina, která je s ním spojená a je ochotná ji podstoupit, odměnou jsou její úspěchy. Má se už teď, ještě na začátku kariéry, čím pochlubit.

Poslední dva roky se připravuje v Liberci a zázemí i možnost kvalitních tréninků si pochvaluje. Vše podřizuje jedinému cíli; vyhrát nejprestižnější tenisový turnaj. Motivuje ji slogan „Wimbledone jdeme si pro tebe“. To by si přál i tatínek, motivační heslo vymyslel právě on, při reportážích, které píše na sociální sítě.

S talentovanou českou tenistkou a jejím tatínkem si povídal redaktor Pavel Petr, poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.