Vzpouru vězňů ve věznici v Bělušicích začne projednávat soud v Mostě
7. prosinec 2021 09:15
Okresní soud v Mostě zahájí 7. prosince hlavní líčení se dvěma vězni z věznice v Bělušicích na Mostecku. Jsou obžalovaní v souvislosti se vzpourou, která v nápravném zařízení vypukla loni na podzim.
Oba vězni podle policistů v areálu věznice porušili základní povinnosti, které jim ukládá zákon o výkonu trestu odnětí svobody.
Obžaloba považuje oba vězně za organizátory vzpoury, při které mělo dojít ke značným škodám.
První den se vzpoury účastnilo asi 200 vězňů, dalších 200 se podle obžaloby připojilo druhý den.
Oběma vězňům hrozí tresty vězení na 3 až 10 let.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Neviditelná‘ krizová linka dostala od státu 22 milionů na navýšení kapacit. Podle resortu stačilo požádat
-
Trochu Beyoncé, trochu Menšík, 100 % miss sympatie. Fenomén Ewa, vládkyně popu se silným vzkazem
-
Tichá operace vlády. Istanbulská úmluva padá pod stůl, Babišův neoblíbený úřad nedostane dotaci
-
Vláda vytváří zmatek, aby politicky ovládla ČRo a ČT. Budeme obstruovat, slibuje Rakušan