Výstava "Jak se žilo za Husáka" vás vrátí zpět v čase

20. listopad 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Výstava Jak se žilo za Husáka

Koberečky z chemlonu, tuzexové bony, legendární igelitku Ovoce zelenina Terezín, ale třeba i urbanistické návrhy na řešení centra Ústí můžete vidět na výstavě „Jak se žilo za Husáka“ v ústeckém muzeu.

Pamatujete si ještě, jak se žilo za Husáka? Posudky, zakázaná literatura a hudba, fronty na všechno, toaletní papír jako nedostatkové zboží…

Symboly života za normalizace mohou být pro někoho ale třeba také kvalitní dětské knížky nebo systematický vzdělávací systém, který produkoval děti, které ovládaly matematiku nebo českou gramatiku.

Kurátor výstavy Tomáš Okurka s jedním z vystavovaných exponátů

Na výstavě je k vidění nábytek, předměty osobní potřeby, oblečení i produkty lidové tvořivosti ze 70. a 80. let. Jak ale kurátor výstavy historik Tomáš Okurka říká, smyslem výstavy nebyla jen vzbuzování výkřiků typu „Jééé, to jsme měli doma!“ Poslouchejte…

Na výstavu „Jak se žilo za Husáka“ se do ústeckého muzea můžete přijít podívat každý všední den kromě pondělí a státních svátků až do 1. března 2015.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?