Vyšlo CD písní národnostních menšin, které žijí v České republice. Rudolf Knoll

12. březen 2021

V rámci projektu „Píseň a hudba národnostních menšin jako součást komunikace a porozumění“ vyšlo v uplynulých dnech CD s písničkami národnostních menšin, které žijí v České republice.

CD obsahuje slezské, moravské, slovenské a německé lidové písně v podání mladé skladatelky a zpěvačky Matyldy Štancelové.

Původní texty jsou zachovány, autorka si ovšem pohrála s melodií, rytmem a atmosférou písniček, a to za využití moderních hudebních nástrojů.

Krom cédéčka představíme také novou knížku o minulosti kraje kolem Studence a na závěr nebude chybět výročí týdne. Tentokrát bude patřit Rudolfu Knollovi.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.