Vilcacora umí skvěle stimulovat imunitní systém. Ne nadarmo jí indiáni říkají „svatá rostlina“
Evropská medicína objevuje v posledních letech léčivé rostliny, které amazonští indiáni používají stovky let. Jednou z nich je vilcacora, nebo také „kočičí dráp“.
Tuto rostlinu považují indiáni za jednu z nejmocnějších rostlin jihoamerické džungle. Vilcacora, což v indiánském jazyce kečua znamená „svatá rostlina“, byla odedávna považována za jednu z nejmocnějších rostlin džungle.
A není divu – její vlastnosti se zdají být oparavdutéměř zázračné. Silně stimuluje imunitní systém, díky tomu léčí chronické záněty horních cest dýchacích, záněty nosních dutin, a pomáhá i při léčbě chřipky.
Působí také proti zánětlivým onemocněním, jako je Crohnova choroba a obnovuje narušenou střevní flóru po léčbě antibiotiky.
Čaj z vilcacory může, kromě těhotných a kojících žen a malých dětí, pít v podstatě každý jako lahodný domácí čaj se skvělými preventivními účinky. Jak na to? Polévkovou lžíci vilcacory zalijte litrem studené vody, přiveďte k varu a vařte 25 minut. Sceďte a popíjejte třikrát denně.
Související
-
Mochna husí – přírodní lék při zánětech i ledvinových onemocněních
Mochna husí má ráda místa, kde je půda bohatá na dusík. Na kraji cest na ní tedy snadno narazíte. Listy mochny husí mají stříbrný rub, proto se jí říká také stříbrníček.
-
Eukalyptus pomáhá při nachlazení, astmatu a zánětech. Funguje ale i jako dezinfekce
Eukalyptus, česky blahovičník, má domov v Austrálii. Australané už odedávna používali jeho listy k léčbě zánětů, nachlazení a astmatu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.