Víkend v Ústeckém kraji se ponese ve znamení oslav Dne dětí

1. červen 2023

V Ústeckém kraji to o víkendu žije oslavami Dnem dětí – v Teplicích, Mostě, Litoměřicích, Úštěku, Žatci, Loučkách u Litvínova, v Jiřetíně pod Jedlovou a na mnoha dalších místech.

Sobota 3. června

Skatepark Anger v Teplicích v 15 hodin ožije akcí pro děti i rodiče, kteří se chtějí seznámit s nabídkou činností tamního Domu dětí a mládeže, vybrat si kroužky nebo se jen pobavit a zasoutěžit si. K dispozici budou koloběžky a odrážedla, vyzkoušíte si florbalové dovednosti nebo jízdu na in line bruslích. Pro malé dobrodruhy bude připraveno pravé indiánské týpí s lukostřelbou. Chybět nebude ani oblíbený zookoutek, ukázka soubojů v podání rytířů, hudba, občerstvení a další atrakce.

Dětský den

V sobotu od 10 do 14 hodin se koná Dětský den i v Podkrušnohorském technickém muzeu v Mostě. Svou práci tu předvedou báňští záchranáři, policie i hasiči, zkusíte si vyrýžovat české granáty, střelbu ze vzduchovky, lovení rybiček, malování perníčků, pohyb na chůdách a spoustu dalších aktivit.

3. června od 10 do 13.30 se bude slavit Dětský den i v Litoměřicích na Písečném ostrově. Účastníky čeká koupání, tobogán, jízda na vodě, ukázky sportů, zábavné a sportovní soutěže pro všechny věkové kategorie. Vstup a sportoviště zdarma pro děti i rodiče.

V Úštěku bude Dětský den na hřišti u rybníka Barvíř, začátek je ve 14 hodin a Spolek žen Úštěk připravil řadu retroher, kterých se mohou zúčastnit i rodiče. Úspěšní hráči se mohou těšit na odměny.

V Úštěku se 3. června koná i Úštěcký masakr – pod tímto krvežíznivým názvem se skrývá letos už 11. ročník cyklistické orientační soutěže dvojic. Startuje se v 10 hodin u hotelu Racek, tak přijďte zafandit.

Běžkyně

Fandit můžete i v Mostě – na 6. ročníku jarního běžeckého závodu Ressl Kros Run. Startuje se v bývalém areálu Ressl v Mostě, canicross startuje v 9.55, běžci pak v 11.00 a v 11.15.

Pokud vám ale o víkendu chybí muzika, Jazzový festiválek v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích může být pro vás tím pravým. Vystoupí Luděk Havel s hosty – například se zpěvačkou Marcelou Novákovou, zvanou Kyticzka. Začátek koncertu je v sobotu v 16.15.

Neděle 4. června

V žatecké klášterní zahradě v neděli ve 13 hodin začíná Dětský den s pestrým programem pro malé i větší děti – čeká je diskotéka, malování na obličej, vystoupení Pepe a Pipi, skákací hrady i soutěže.

Letecké muzeum v Bezděkově

Letecké muzeum v Bezděkově u Žatce připravilo na neděli také speciální akci pro děti – vedle hudby, dárků a občerstvení čeká návštěvníky i ukázka letecké techniky, letecký simulátor a další atrakce. Dětský den v Leteckém muzeu v Bezděkově bude od 11 do 14 hodin.

Jeden z nejkrásnějších svátků v roce, svátek všech dětí, slaví 4. června také v Jiřetíně pod Jedlovou. Od 14 hodin bude ve sportovním areálu spousta zábavy, soutěží a legrace. Například skákací hrady, dětská diskotéka a krom dalšího také ukázky práce hasičů a taky pěnové peřiny – takže se vyplatí mít s sebou náhradní oblečení.

Loučky u Litvínova oslaví Den dětí představením Docela velkého divadla Dlouhý, Široký a Bystrozraký, ovšem v této hře přibyla ještě jedna postava – Veliký, všichni jsou to princové a vydají se osvobodit princeznu, kterou na svém hradě vězní zlý čaroděj. Začátek je ve 13 hodin.

Berenika Saudková - Rodinné album

Lesní kavárna Kafáč v Bílině zve na 15. hodinu na Nedělní kafáč – hudební multižánrový minifestival, pořádaný  ve spolupráci s Malou Paříží Teplice. Vystoupí poprocková skupina Artmosféra, skupina Voilà! a Roman Luňák a MGB&. Roman Luňák - bývalý člen kapely Lipo se po letech vrátil k muzice, obklopil se řadou zkušených muzikantů a poslechnout si jejich koncert stojí za to. A příjemná informace na závěr – akce je zdarma!

Končíme pozvánkou do Galerie Úštěk, kde mají zbrusu novou výstavu s názvem Venice Beach, tedy Benátská pláž. Své práce tam prezentuje Berenika Saudková, dcera slavného kreslíře komiksů Káji Saudka. Výstava potrvá do 21. července.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...