Víkend v Ústeckém kraji je nabitý akcemi. Doslova nebude vědět, kam se vypravit dřív

5. květen 2022

Tento víkend se v Ústeckém kraji koná tolik kulturních akcí všeho druhu, že doslova nebudete vědět, kam dřív skočit. No, posuďte sami…

Sobota 7. května

Začněme na zámku ve Velkém Březně – už ráno se sem sjedou automobiloví i motocykloví veteráni. Tyto stroje vyrobené do roku 1950 se utkají v závodě O pohár hraběte Chotka. Vyhrávat bude Albis Jazz Band a start závodu je v 10 hodin. Pojede se na zámek Ploskovice a kolem 15. hodiny by se zas vozy měly vracet do Velkého Března. V 17 hodin budou vyhlášeny výsledky. Vítězná posádka získá krom poháru i víkendový pobyt v zámeckém apartmá.

Veteráni na závodě o Chotkův pohár přes České středohoří z Velkého Března do Ploskovic a zpět

Mimořádně živo bude v zámeckém areálu v Jílovém u Děčína. Na Májových slavnostech se od 14 hodin vystřídají různé kapely – Švejk-band, poprocková kapela Optimik, revival Nazarethu, kapely Pekař a rock and roll Crazy Dogs. Součást programu je výstava motorek, v 15 hodin proběhne žehnání motorek, v 17 hodin uvidíte trial show trojnásobného mistra světa Martina Šimůnka a mistra republiky Lukáše Valného. Pořadatelé pamatovali i na bohatý program pro děti. Ve 20:30 celou kaci uzavře vystoupení špičkového týmu Basta Cheerleaders.

jarmark, pouť, stánky (ilustrační)

Proboštov na Teplicku zve na tradiční akci S kordem pro Jirku. Od 13 do 22 hodin se v areálu Pohodlíčko vystřídají různé kapely – například Blue rocket nebo 008 a další, v programu je i vystoupení skupiny historického šermu Alotrium a do Proboštova se sjedou i krampusáci z různých koutů republiky. Výtěžek akce pomůže hendikepovaným dětem Kačence a Kryštofovi.

Májový jarmark pořádají 7. května v Bílině. V provozu budou 3 hudební scény, účinkovat budou krom dalších Olga Lounová, Petr Bende a Olympic s čerstvým jubilantem Petrem Jandou. Užijete si legrace ve fotokoutku, stánkový prodej i výletní vláček.

Veletrh křehká krása představí i skleněné šperky

V Kadani dnes od 10 do 16 hodin vypukne na Studentském náměstí Flerjarmark, což je příležitost pro šikovné řemeslníky a tvůrce, jak předvést své umění. Pro ostatní je to zas příležitost nakoupit zajímavé a originální výtvory.

V Domě kultury v České Kamenici vás v sobotu zvou na divadelní festival Broukovec-fest, který v 11 hodin zahájí představení Anička a letadýlko, končí se ve 20 hodin představením Do zdi Divadla Exil.

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

Severočeské divadlo v Ústí nad Labem dává od 17 hodin jednu z nejkrásnějších českých oper – Smetanovu Prodanou nevěstu.

A do závěru něco málo sportu – v Bezděkově u Žatce se od 10 hodin jede 2. závod Mistrovství České republiky v offroad trialu. OD 18 hodin zpak začne koncert rockových kapel.

A v Teplicích v sobotu ve 14 hodin startuje „královská“ etapa letošního Závodu míru juniorů. Závodníky čeká víc než 120 kilometrů a tři vrchařské prémie, cíl je kolem 17. hodiny v německém Olbernhau.

Neděle 8. května

Vzpomínkovou slavnost k osvobození města na konci 2. světové války v neděli pořádají ve Štětí, začátek pietní akce je v 10 hodin u základní školy Školní.

V neděli 8. května se slavnostně otevírá řeka Labe – na Střekovském nábřeží od 14 hodin čeká návštěvníky pestrý program – Olympic revival, komický kouzelník Richard Nedvěd, Michal Nesvadba, bike show Vaška Koláře, veslařské trenažéry, lukostřelba, hasičské aktivity, skákací hrad a krom dalšího samozřejmě také projížďky po Labi.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem

Dva mimořádné hlasy rozeznějí kostel se šikmou věží v Ústí nad Labem. Od 18 hodin tu budou zpívat Daniel Hůlka a Jiří Škorpík. Potěší vás například písničkami Karla Svobody a Zdeňka Borovce.

A do třetice Ústí nad Labem – oslava Dne matek proběhne v Městských sadech od 9 do 16 hodin – čeká vás zábava, dobré jídlo a pití, taky bazárek, soutěže, kočárkiáda a zpívání.

Hlavním lákadlem Friends festu je sraz amerických vozů

V Trmicích v areálu supermarketu Globus se už od 8 do 10 hodin budou sjíždět americké vozy. K vidění bude například i černý Pontiac Firebird aneb nezničitelný a mluvící KITT z legendárního sci-fi seriálu Knight Rider. Diváci mohou hlasovat pro nejhezčí vůz a v 16 hodin vyrazí účastníci na spanilou jízdu. Po celou dobu bude hrát živá i reprodukovaná hudba, chybět nebude občerstvení, stánkový prodej, skákací hrad a mnoho dalších atrakcí.

Pro milovníky klidnější zábavy a historie pak máme pozvánku na zámek Stekník. V neděli od 10 do 16 hodin můžete při prohlídce hlavního okruhu shlédnout i poklady z depozitářů. Například dvě velké dřevěné plastiky andělů světlonošů z přelomu 18. a 19. století, které patřily k původnímu zařízení zámku.

Start Závodu míru juniorů na náměstí Svobody v Teplicích

Nedělí také končí jubilejní 50. ročník Závodu míru juniorů. Závěrečná IV. etapa je historicky spjatá s Terezínem, odkud peloton odstartuje v 9 hodin a konečný držitel žlutého trikotu zde bude potvrzen po 11. hodině. Silniční závod měří 96,4 km. Start je v Terezíně v 9:00, cíl je rovněž v Terezíně – v 11:20.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová