Vedení Loun se s vodohospodáři domluvilo na rekonstrukci potrubí v Jeronýmově ulici

25. září 2023 09:12

Město Louny a Severočeská vodárenská společnost zřejmě našly kompromis pro rekonstrukci vodovodů a kanalizace v Jeronýmově ulici. Obyvatelé i radnice totiž chtěli zachovat původní stromořadí. To ale nebude možné. V ulici bude alej nová.

Město se podle mluvčího Marcela Mihálika kloní k variantě, že by kanalizace byla v jedné řadě a uprostřed nové stromořadí. S návrhem představeným veřejnosti souhlasí také Severočeská vodárenská společnost, jak Českému rozhlasu potvrdil její mluvčí Mario Böhme.

Lidé v ulici se tak dočkají nového potrubí, nebudou už muset řešit časté poruchy vodovodu a kanalizace a přitom tam budou mít i stromy.

Alej musí ustoupit rekonstrukci potrubí

Stávající alej bohužel není možné zachovat – pokud by se potrubí posunulo až metr do silnice, stálo by zhruba o milion korun víc. Navíc podle Böhmeho vedou přípojky k domům pod alejí a jejich posunem by se narušil kořenový systém stromů.

S potrubím v Jeronýmově ulici není možné hnout také proto, že v křižovatkách s ulicemi Husova a Hrnčířská je už připraveno nové napojení kanalizační stoky, které není možné měnit.

Zatím není jasné, kdy samotná rekonstrukce začne. Mario Böhme uvedl, že bude nutné ještě dořešit například skladbu nové aleje. Podle mluvčího města Michálika zahradní architektka navrhla dřezovec trojtrnný, který rychle roste a je odolný.

Práce komplikuje i to, že v Jeronýmově ulici se bude opravovat i plynové potrubí.

Původně se měla rekonstrukce více než 200 metrů kanalizace a vodovodu uskutečnit vždy od jara do listopadu v letech 2024 a 2025 – to ale není podle vodohospodářů jisté.

autor: Jan Bachorík
Spustit audio

Související