V Ústí nad Labem se pro veřejnost otevírá opravený bazén v městských lázních

15. září 2021 09:00

Po téměř roční opravě se 15. září návštěvníkům poprvé otevře bazén v ústeckých městských lázních. Jeho rekonstrukce vyšla zhruba na 6 milionů korun. Stavbaři se museli během oprav vypořádat s několika problémy, které způsobila u 113 let staré stavby vlhkost.

Bazén v městských službách bude standardně k dispozici od ranních 8 hodin, kdy ho navštěvují školy, školy a další zařízení, která mají domluveny vstupy. Dále pak je standardně k dispozici pro veřejnost od 12 do 16 hodin, poté opět následují kurzy,“ shrnul David Zich z ústeckých městských služeb.

Během oprav se museli dělníci zaměřit na statiku, i na omítky a obklady, které ničila vlhkost.

„Do dvou metrů se všechno oklepávalo, nahazovalo, dělaly se komplet hydroizolační stěrky, pokládka nových dlažeb, obkladů, kompletní výmalba, stěrkování stěn,“ vypočítává Martin Bajger z firmy, která měla rekonstrukci na starosti.

Během oprav přestěrkovali dělníci i vlastní bazén, a to epoxidovou pryskyřicí. Součástí rekonstrukce pak bylo i nové vybavení pro úpravu vody nebo ventilace pro lepší odvedení vlhkého vzduchu.

„Je tady kompletně nový systém vzduchotechniky a odvlhčování. To jsou zásadní věci, které tady v minulosti ten provoz tady poměrně trápily – ta vysoká vlhkost způsobovala výskyt různých plísní a nebylo žádoucí, aby tady tak vysoká vlhkost byla,“ vysvětluje David Zich.

V Ústí nad Labem se pro veřejnost otevírá opravený bazén v městských lázních

Městské lázně slouží obyvatelům Ústí nad Labem od roku 1908. Stavebník Martin Bajger dovednosti tehdejších zedníků ocenil: „Byli zručnější než jsou dnešní zedníci, protože to, co tady oni vytvořili, byl opravdu kus práce. Bohužel už to ale bylo zastaralé, protože se tu x let na nic nesáhlo. Nakonec si to tedy zasloužilo renovaci.“

Rekonstrukce bazénu vyšla zhruba na 6 milionů korun.

„Myslím si, že se za ty peníze udělalo unikátně hodně věcí, ten bazén je v pořádku technologicky, je udělané odvlhčování vzduchu, jsou kompletně vyměněné povrchy, takže si myslím, že se za těch 6 milionů korun udělalo maximum,“ dodává ředitel městských služeb Tomáš Vohryzka.

autor: Jan Bachorík
Spustit audio

Související