V Ústeckém kraji začalo opět fungovat koordinační centrum dobrovolníků
29. září 2020 15:50
V souvislosti se šířením nákazy koronavirem začalo v Ústeckém kraji opět fungovat koordinační centrum pomoci. Ústecký kraj ho zřídil ve spolupráci s partnery ze sociálních služeb.
Krajské koordinační centrum dobrovolnické pomoci sídlí ve spolkovém domě statutárního města Ústí nad Labem v prostorách Dobrovolnického centra. Kraj také jedná s Potravinovou bankou a Českým červeným křížem o zajištění přímé humanitární pomoci a distribuci do potřebných míst.
Centrum je místem pro sběr všech forem nabídek a poptávek pomoci. Ústecký kraj je připravený financovat například pohonné hmoty pro rozvážení potravin, jídla, léků nebo dalších věcí pro občany. Centru pomoci se také můžou hlásit zájemci o pomoc a dobrovolníci.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bradáčová se chce zaměřit na dětskou kriminalitu. Roste agresivita i počet nejzávažnějších trestných činů
-
Prokop: Ženy chtějí pracovat, ale často nemůžou. Kvůli péči o děti či rodiče je systém penalizuje
-
Tottenham ve finále Evropské ligy zdolal Manchester United a slaví první trofej po 17 letech
-
Smutný konec pro těžce zraněného ředitele dopravní policie, vedení sboru ho muselo propustit