V Újezdečku u Teplic dnes lidé volí svoje zástupce v obecním zastupitelstvu. Stejně tak na deseti dalších místech Česka

V 11 obcích v Česku dnes lidé opětovně volí obyvatelé zástupce v obecních zastupitelstvech. Jedním z míst, kde jdou lidi znovu k volbám, je obec Újezdeček u Teplic. Volby se tam opakují už podruhé.

Hlavním důvodem je to, že po řádných i prvních opakovaných volbách nesložili tři ze sedmi zastupitelů na ustavujícím zasedání slib. Mandátů se ale vzdali i jejich náhradníci. Celkový počet zastupitelů se tak dostal pod minimální počet pěti členů a volby se tak museli už jednou opakovat. Dnes tedy můžou lidi o novém vedení obce hlasovat znovu.

V řádném termínu komunálních voleb přišlo loni k urnám v Újezdečku na Teplicku téměř 58 procent voličů. Při opakovaných volbách letos v březnu pak byl zájem o volby vyšší. Svůj hlas tehdy přišlo odevzdat téměř 64 procent lidí.

Kromě Újezdečku můžou lidi hlasovat o nových vedeních obce v Kněžičkách na Nymbursku, Křivoklátě na Rakovnicku, v Bernardově na Kutnohorsku nebo v obcích Hruška a Skřípov na Prostějovsku. Volby se ale opakují také v obci Pravy na Pardubicku, dále v obci Nekvasovy a Vsi Touškov na Plzeňsku a nakonec v obci Zlatá v okrese Praha východ. Volby ale nejsou dvoudenní a lidi můžou volit jen dnes do 22 hodin.