V sobotu 6. září se můžete vydat kolem Kadaně po stopách Dr. Josefa Löschnera

2. září 2025

V sobotu 6. září můžete vyrazit z Kadaně Po stopách Dr. Josefa Löschnera, propagátora minerálních pramenů nejen v okolí Kadaně.

„Dr. Josef Löschner, kadaňský rodák a balneolog, byl lékařem na dvoře císaře Josefa I. Jako první odborník popsal minerální prameny v blízkosti Karlových Varů a přesvědčil Heinricha Mattoniho, aby zakoupil Lázně Kyselka a udělal z nich světoznámé lázně,“ přibližuje vedoucí kadaňského odboru životního prostředí Jiří Frajt.

Trasa pochodu vede z Löschnerova náměstí v Kadani po cyklotrase podél řeky Ohře směrem na Karlovy Vary. Na této stezce jsou ve všech obcích minerální prameny – ať je to Klášterec nad Ohří, Perštejn, Okounov, Stráž nad Ohří, Vojkovice nebo Velichov.

„Konec trasy je v Kyselce, v Löschnerově paviloně, kde je v současnosti Muzeum Mattoni. Celá trasa měří 37 kilometrů, na 10 místech, 11 je v cíli, budou turisté i cyklisté dostávat do průkazky speciální razítko a následně pak cenu,“ dodává Jiří Frajt.

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu