V Růžové na Děčínsku můžete až do konce prázdnin navštívit tábor kmene Siouxů

14. srpen 2017
Siouxové z Rosehill

Kmen Siouxů se během letních prázdnin utábořil za obcí Růžová na Děčínsku. V několika teepee tam na vlastní oči uvidíte, jak žili prérijní indiáni. Nechybí ale ani saloon pro kovboje nebo divadlo s indiánským příběhem.

Indiánskou vesnici Rosehill tvoří 7 obytných teepee. „Stále jsme tu tři lidé na muzeum a divadlo hrajeme v pěti, šesti lidech,“ vysvětluje náčelník Četan, který redaktorku Danielu Pilařovou provází.

Právě v muzeu se návštěvníci dozví spoustu zajímavých věcí o životě prérijních indiánů. „Neměli ledničky ani mrazáky, tak co s tím masem mohli udělat? Sůl nepoužívali – maso sušili na sluníčku. Používali korálky, ty české byly nejznámější…“

Osmiletá Eliška se po návštěvě Rosehillu prý začne o indiány víc zajímat: „Moc sem se o ně nezajímala, teď se mi začali líbit, v těch filmech je to jinak,“ konstatuje.

Siouxové z Rosehill  - představení, kterého se mohou zúčastnit i diváci

A co dělají indiáni, když nejsou indiáni? „Na podzim a na jaře jezdíme po školách s programem jako indiáni, kolegové dělají i různá řemesla přes zimu,“ vysvětluje náčelník občanským jménem Jan Bezek, který si dává za cíl ukázat dětem i dospělým, že právě romantika indiánských filmů se ne vždy shodovala se skutečným životem původních obyvatel Ameriky.

Zájemci mohou indiány z Růžové navštívit až do konce prázdnin, otevřeno je tu denně od 10 do 17 hodin.

  • Aktuální dění
  • Zpráva