V některých úsecích silnice mezi Mostem a Bílinou by se mohlo jezdit 110 km/h. Proti je ale policie

25. listopad 2021 12:07
Informace ze severu Čech
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Omezení rychlosi na 110 km

Mezi Mostem a Bílinou na Teplicku by se mohla zvýšit povolená rychlost na silnici I/13. Plánují to silničáři. Až 110 km/h by ale řidiči mohli jezdit jen v některých částech tohoto úseku. Proti je ale vedení krajské dopravní policie.

„Ke zvýšení rychlosti, tedy převedení silnice I. třídy na silnici pro motorová vozidla, dojde v úseku od OBI v Mostě po sjezd, respektive nájezd z obce Liběšice před Bílinou. Na některých místech zůstane zachována maximální povolená rychlost 90 km/h. Toto opatření je závislé na stavebním stavu dané části úseku komunikace,“ uvedl Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic.

Vedoucí krajské dopravní policie Jiří Ušák má ale na zvyšování rychlosti jen v určitých úsecích silnice I/13 opačný názor.

„Domnívám se, že by bylo bezpečnější, kdyby se celá ta komunikace převedla do takového stavu, který by v celém tom úseku umožňoval stejnou plynulou rychlost, řekněme zvýšenou. Může tam docházet k tomu, že dojde k nebezpečné situaci proto, že někdo zvolní, protože bude respektovat značení, a druhý, ukolébaný tím, že jede plynule, to nepostřehne. Je tam celá řada věcí, ke kterým může dojít,“ konstatoval Ušák.

Záměr silničářů na zvýšení nejvyšší možné rychlosti v určitých částech silnice I/13 mezi Mostem a Bílinou je aktuálně ve správním řízení. Jeho výsledek vydá ústecký krajský úřad na začátku roku 2022.

autor: Jan Bachorík
Spustit audio

Související