V národním parku České Švýcarsko funguje polní kuchyně pro záchranáře. Vaří v ní dobrovolníci

3. srpen 2022 08:42

Oheň v národním parku České Švýcarsko je pod kontrolou, se skrytými ohnisky bojuje tisícovka hasičů, na místě jsou také policisté a zdravotníci. Těm všem se snaží pomáhat i lidé z okolních vesnic – třeba v Bynovci nedaleko uzavřené oblasti je od 2. srpna večer polní kuchyně. V ní budou dobrovolníci vařit jídlo pro hasiče v terénu.

Na letišti v Bynovci je živo. Právě zde mimo jiné roste i polní kuchyň, ve které budou dobrovolníci vařit hasičům, kteří právě zasahují u požáru ve Hřensku.

Než posádka vozu z Terezína kuchyň postavila, dobrovolníci vytahali z lednic maso, které nakoupili z peněz dárců nebo firem.

„Dneska bude chilli con carne – mexická směs,“ upřesňuje Pavel Proksch, zatímco jde pro cibuli. Dohromady tu dnes pod otevřeným nebem uvaří 240 porcí jídla.

Už několik dní tu pravidelně chystají jídlo pro několik jednotek. „Pravidelně vaříme pardubickému odřadu, kde už se podruhé vystřídaly směny. Když se lítá, tak se zajišťuje i letiště, také vaříme pro bynovecké hasiče,“ vypočítává Jana Bencová obvyklé strávníky.

Vysvětluje také, proč se rozhodli hasiče jídlem zásobovat: „Kluci z Dolní Poustevny nedostali třeba čtyři dny najíst, a pak jim dovezli studený brambory s květákem.“

Polní kuchyně bude v Bynovci tak dlouho, jak bude potřeba, pak zase poputuje do Terezína.

Spustit audio

Související